Dywizja w NL w której 4 drużyny mają praktycznie taki sam bilans i nie jest łatwo wskazać faworyta do wygrania tej dywizji .
Zaczynając od Brewers , jak zwykle mocni u siebie (33-14, najlepszy bilans ligi) , drużyna z teoretycznie najmocniejszą rotacją tej dywizji . Gallardo i Marcum pierwszą część sezonu mogą zaliczyć do udanych , największa gwiazda i miotacz po którym oczekiwano najwięcej czyli Zack Greinke nie może odnaleźć się po kontuzji , bilans 7-3 wygląda dobrze , jednak ERA 5.45 już nie bardzo . Greinke w każdym sezonie w barwach Royals spisywał się nieporównywalnie lepiej (Cy Young w roku 2009) , gdy jest w formie dla mnie jest to absolutnie top 10 ligi , liczę na niego w drugiej części sezonu i zagram jego kilka startów po przerwie na All star game .
Brewers absolutnie nie należy grać na wyjazdach , nie tylko w tym sezonie (16-29 na wyjazdach , 4 najgorszy bilans ligi) pokazywali że poza Miller Park tracą bardzo dużo .
Cardinals czołowa ofensywa ligi , (3rd AVG , 2nd OBP , 5th Runs) Lance Berkman znakomicie odnalazł się w St Louis , 35-latek jest liderem drużyny jeśli chodzi o HR (24) i RBI (63) . Od pewnego czasu jestem zdania że nie należy stawiać Cardinals kiedy kontuzjowany jest Matt Holliday , widziałem kilka spotkań bez niego i było widać dużo traci drużyna gdy nie ma go w składzie .
Rotacja w bardzo dobrej formie , Carpenter wciąż solidnie ale widać że jest wymęczony kontuzjami i to już nie ten sam zawodnik co kilka lat temu . Największe wrażenie w 1 części sezonu zrobił na mnie Jamie Garcia , 24-letni leworęczny miotacz z Meksyku zanotował kilka naprawdę doskonałym startów (9-3 , 3.22 ERA , 100 SO) . Kyle Loshe też nie zawodził i na tych 2 miotaczach można polegać najbardziej .
Jake Westbrook i Kyle McClellan bardzo słabo , szczególnie w ostatnim miesiącu i na pewno nie postawie już na nich w żadnym meczu , ponieważ w praktycznie każdym starcie w ostatnim czasie oddawali 4+ ER . Są to przeciętni miotacze i nie spodziewam się aby znacząco poprawili swoją grę w tym sezonie .
Cincinnati Reds to drużyna po której spodziewałem się zdecydowanie więcej , rotacja zawodzi na całej linii . Dusty Baker nareszcie stracił cierpliwość do Edisona Volqueza i odesłał go do minor league , Volquez to jedno z największym rozczarowań tego sezonu i Dontrelle Willis ma zastąpić go w rotacji Reds . Johnny Cueto (5-3 , 1.91 ERA) powrócił po kontuzji i wygląda najpewniej ze wszystkich starterów , doświadczony Bronson Arroyo (7-7, 5.58 ERA) oddał w tym sezonie już 25 HR i jest ,,liderem'' MLB w tej statystce , zaliczył także najwięcej mulit-homer game . Wniosek prosty , jeżeli ktoś chce grać przeciwko Reds to warto robić to kiedy narzuca Arroyo , widziałem jego kilka spotkań i statystyki nie kłamały - jest fatalny .
Leake i Bailey to młodzi miotacze którzy nie rzucają powyżej pewnego poziomu , jeżeli ofensywa nie ma swojego dnia to obaj zazwyczaj schodzą z ,,L'' .
Pochwalić na pewno należy bullpen , Bill Bray (2.12 ERA) i Logan Ondrusek (1.67 ERA) to najpewniejsze opcje Bakera , widziałem już sporo sytuacji w tym roku kiedy ratowali Reds z nieprawdopodobnych sytuacji w stylu pełne bazy i 0 aut bez straty punktów . Nick Masset na którego tak wielu kibiców Reds narzeka także radzi sobie nie najgorzej (3.13 ERA , 45IP , 46 SO) .
Aroldis Champman (4.57 ERA) , słaby bilans spowodowany kontuzją i kilkoma słabymi meczami w których rzucał niepełni sprawny . 105 Mph fastball robi wrażenie , miotacz niesłychanie efektowny (32 SO w 24 IP) , mam nadzieję że kontuzje go ominą i jak najszybciej przejmie rolę closera od Francisco Cordero który jest w tym sezonie bardzo nieskuteczny (5 BLSV) .
Reds posiadają kilku naprawdę świetnych zawodników : Bruce , Votto , Phillips , Stubbs i Hernandez , jednak rzadko zaliczają dobre występy ofensywne jako drużyna . Brakuje mi spotkań w stylu tych z 2010 roku gdzie cały batting order był skuteczny i wywierał presję na miotaczach rywali .
Moim zdaniem w drużynie Reds nie panuje zbyt dobra atmosfera , nie są tak groźni u siebie jak w poprzednim sezonie a to dla nich duża strata . Jeśli po przerwie zaczną przypominać ekipę z 2010 na pewno zacznę na nich stawiać , na ta chwile nie mam zamiaru inwestować nawet złotówki w spotkania tej drużyny .
Na koniec Pirates , drużyna po której chyba nikt nie spodziewał się tak dobrego bilansu po połowie sezonu . 8 miejsce w lidze w ERA (3.22) , rotacja mało efektowna ale co najważniejsze skuteczna , żaden starter nie zaliczył 80 SO . Kevin Correia , doskonale spisujący się na wyjazdach (9-2 , ERA 2.72 , 218 BAA) , najlepszy bilans wyjazdowy w liidze , u siebie już zdecydowanie gorzej . Jeff Karstens to najlepszy miotacz Piratów , 7-3 z 2.55 ERA , ineteresującym faktem jest jego bilans podczas meczów rozgrywanych w nocy (4-0 z 1.84 ERA) w porównaniu z 1-4 i 4.06 ERA w dziennych startach . Maholm zawsze był dla mnie trochę niedoceniany (2.96 ERA ) , zaliczył w tym sezonie wiele świetnych startów i lepiej przeciwko niemu nie stawiać. Największym zaskoczeniem jest dla mnie Charlie Morton , zawsze uważałem go za jednego z najgorszych miotaczy ligi , w tym
roku niesamowite (jak na niego) 3.80 ERA i bilans 7-5 .
Pirates to drużyna nieobliczalnymi miotaczmi i bardzo chimeryczną ofensywą , dobre mecze przeplatają z takimi w których nie odbijają wcale . Jest to jedna z drużyn przeciwko którym wolę nie stawiać , jeśli to robię to zazwyczaj nie wychodzę na tym za dobrze . Piratów lepiej omijać chyba że złapią kryzys w swoim stylu i miotacze w końcu zaczną rzucać na swoim optymalnym przeciętnym poziomie .
Na koniec warto wspomnieć o formie closera Joela Hanrahana (1.34 ERA , 26/26 SV) , końcowki bardzo pewne dla ekipy Piratów .
Cubs i Houton to moje ulubione cele w tym sezonie , Astros na wyjazdach nawet nie podejmują walki , nawet tak solidni miotacze jak Myers i Rodriguez sobie nie radzą . Jednak przeciwko nim bym uważał bo na pewno w 2 części sezonu zaliczą kilka niezłych meczów . Warto skupić się na trójce Lyles/Happ/Norris i jak najwięcej grać porażki Astros na wyjazdach .
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz