wtorek, 12 lipca 2011

American League Central - podsumowanie 1 części sezonu



Dywizja centralna to jedyna dywizja AL w której aż 4 drużyny będą przystępować do drugiej części sezonu z chęcią jej wygrania . Głównym faworytem są dla mnie Tigers , są drużyną najbardziej ułożoną , z bardzo dużym potencjałem ofensywnym , wypracowali sobie minimalną przewagę , no i mają Justina Verlandera .

Justin Verlander 2011:
13-4 
ERA : 2.15
SO : 147
WHIP : 0.87 
AVG : .188
OBP : .235
P/GS : 116.5 

 Gdyby nie Jared Weaver to bezapelacyjnie Verlander byłby na tą chwile kandydatem nr jeden do Cy Young award . 

 Pozostała część rotacji Tigers nie wygląda już tak dobrze , 25 miejsce w MLB jeśli chodzi o ERA . Porcello , Penny i Scherzer wszyscy z ERA powyżej 4.50 . Więcej oddanych runs mają tylko Orioles i Royals w całej AL .
   Detroit ma składzie kilku fajnych perspektywicznych chłopaków :
Austina Jacksona (15 SB) , świetny defensor , niezły jeśli chodzi o odbijanie
 Brennan Boesch (.306 , 12 HR , 46 RBI) także bardzo dobry w defensywie
 Alex Avila (14 HR , 46 RBI ) świetny młody catcher , aktualnie chyba najlepszy w AL ,  szybki jak na C , w nagrodę za dobry sezon będzie staterem w meczu gwiazd . 

 Indians to drużyna której nie biore na poważnie w wyścigu o wygranie dywizji , dobry początek gdzie zebrali dużo W pozwolił im zając 2 miejsce ze stratą 0.5 jednak uważam że Tigers będą im systematycznie uciekać . Rotacja powoli się sypie , Carrasco i Masterson trzymają poziom ,  reszta słabo , zawodzi przede wszystkim Carmona  .  
   
Dużym zaskoczeniem jest dla mnie forma White Sox , spodziewałem się po nich znacznie więcej , ofensywa potrafi odbijać , problemem jest że nie zawsze . Adam Dunn to chyba największy niewypał transferowy tego roku - tylko 9 HR i 31 RBI , Dunn nigdy
nie był znany z dobrej skuteczności , jednak .160 AVG z tego roku to jakaś kpina . 
    Alex Rios to kolejny zawodnik który bardzo zawodzi w tym sezonie w ekipie White Sox. 

Alex Rios 2010  / Alex Rios 2011 (połowa sezonu)

 HR : 21/6
 RBI : 88/21
 AVG: .284/.218
SB: 6/34
OBP: .334/.262
Runs:  41/89

 Produkcja ofensywna Riosa w tym roku jest nieporównywanie mniejsza niż rok temu , gdyby on i Dunn zaczęli grać na miarę swoich możliwości i oczekiwań kibiców Chicago mogłoby być bardzo groźne . Wyraźnym liderem ofensywy jest Paul Konerko (22 HR , 67 RBI , 184 TB , .319 AVG , 390 OBP ) , wspiera go jak zawsze mocny Carlos Quentin (17 HR , 51 RBI) . 
   Do drużyny po kontuzji wrócił Jake Peavy , jeden z najgroźniejszych miotaczy ligi , oczywiście kiedy jest w najlepszej dyspozycji . Na tą chwilę ani trochę nie przypomina zawodnika z czasów gry w Padres i nie ma większego wpływu na drużynę . 
   Sporym zaskoczeniem jest Philip Humber , aktualnie najlepszy miotacz White Sox , bilans 8-5 z 3.10 ERA (przed ostatnim meczem który mu nie wyszedł było 2.69) i AVG na poziomie .218 . 
   Humber jest bardzo pewną opcja jeśli ktoś ma zamiar grać na CWS , będe go obserwował w 1 meczu po all star game bo jestem ciekawy jak odpowie na swój ostatni słaby mecz przeciwko Twins . 
   Jackson/Floyd/Danks/Buehrle to sprawdzeni dobrzy miotacze i jestem zdania że White Sox mogą jeszcze powalczyć , oczywiście potrzebują zdecydowanie lepszej ofensywy , Dunn i Rios muszą wziąć się do roboty i wspomóc Konerko i Quntina . 
   
    Twins po słabym początku sezonu powoli wygrzebują się z dołu tabeli  ,  wygrali ostatnie 7 z 10 spotkań i jestem zdania że druga część sezonu może należeć do ekipy Rona Gardenhire .  
   Minnesote zawsze cechował solidność i duża regularność , zarówno w ofensywie jak i chodzi o miotaczy . W tym sezonie jest trochę inaczej i od razu odbiło się to na ich wynikach . 
   Dużym problem Twins w tym sezonie są kontuzje - Morneau , Kubel , Span , Young , Mauer cały sezon albo grają nie w pełni sił albo pauzują z powodu urazu. Są to najważniejsi zawodnicy w drużynę i bez nich , nie wyobrażam sobie aby cokolwiek jeszcze ugrali w tym roku . Jedynie Danny Valencia , Michael Cuddyer i Alexi Casilla rozegrli powyżej 80 spotkań , wspomnieni wcześniej najważniejsi gracze Twins wystąpili w ledwo powyżej 50 meczach . 
   Ważne jest też jak prezentować po przerwie będzie się Joe Mauer , 0 HR i 9 RBI to dorobek gwiazdy Twins w tym roku (30 meczów) , martwi zaledwie .243 AVG który zawsze miał grubo powyżej 300 . Równie OBP nie jest na jego normalnym poziomie , zaledwie .303 przy przy .442 w roku 2009 . 
   Minnesota powoli wraca do zdrowia , po all star break kolejni gracze mają być zdejmowani z DL i ofensywa powinna zacząć funkcjonować zdecydowanie lepiej . 
   Na początek 3 domowe serie z rywalmi z dywizji , absolutnie kluczowe serie w kontekście walki o wygranie AL Central - Royals , Indians , Tigers . 
   Przy takim kalendarzu dogonienie Detroit (6.5 GB) , nie wydaję się czymś niemożliwym . 

   Jeżeli chodzi Royals to radze ostrożnie jeśli chodzi o spotkania domowe , u siebie potrafią zaskoczyć każdego i podejmują walkę . Na wyjazdach są łatwym łupem dla każdej szanującej się drużyny . Ja na pewno zagram przynajmniej jeden raz przeciw nim w serii z Twins zaraz po All star game.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz